دانلود کتاب ممنوعه جداسازی سیاست از دین

کتاب «جداسازی سیاست از دین» نوشته «دکتر منوچهر جمالی»

آزادی سیاسی در جامعه ای وجود دارد که سیاست آزاد وجود داشته باشد و سیاست موقعی آزاد است که مستقل است. هر چیزی موقعی آزاد میشود که مستقل بشود. سیاستی که نمی تواند مستقل بشود هیچگاه آزاد نخواهد شد. یک عقیده دینی یا یک ایدئولوژی و بطور کلی هر نوع عقیده ای می خواهد همه را هم عقیده سازد، همه را تابع یک عقیده سازد، همه را در یک اصل، در یک فکر، در یک دین، وحدت بدهد. او می تواند همه را در خود وحدت بدهد وقتی همه را از تفکر استقلالی خودشان متنزع و دور سازد. در اینجاست که کثرت از بین می رود. یک عقیده دینی یا یک ایدئولوژی سیاسی یا علمی می خواهد همه را همه عوامل زندگانی، همه افراد، همه امور، همه گروه ها، همه عواطف را تابع خود بسازد و تا بدینسان همه را در خود وحدت بدهد. با تحقق وحدت استقلال همه را حذف می کند و کثرت را نابود می سازد.

دانلود کتاب «جداسازی سیاست از دین» نوشته «دکتر منوچهر جمالی»

Jodasazi Siasat az Din

13 پاسخ

 1. واقعا این کتابها دید جدیدی را در اختیارما قرار داده و باعث شده تا نگرشی جدید نسبت به موضوعات سیاسی، اقتصاد، دینی و دیگر موضوعات داشته باشیم.

  لایک

 2. درود بر شما – سپاس بی کران از اینکه به فکر ما هستید و هر ماه کتابی جدیدی برای ما ایرانیان داخل کشور قرار می دهید . قبلاً خواهشی از شما کرده بودم مبنی بر اینکه ایمیلتان را در اختیار ما قرار دهید شما پاسخ دادید که همینجا و فیس بوک پاسخگو هستید . من ایمیلتان را برای ارسال کتاب های جدیدی که در سایت و در نت قرار ندارد می خواستم . مثلاً کتاب های دکتر سها که خیلی وقت هست در اختیار دارم و شما مدت ها پس از اینکه بدست من برسد قرار دادید . ضمن اینکه امنیت ایمیل بسیار بالاتر از نوشتن در اینجا و فیس بوک هست . (( قابل ردیابی است )) سپاس گزار می شوم پاسخ دهید .

  لایک

  • درود به شما و سپاس از اینکه می خواهید کتاب های تازه برای کتابخانه ممنوعه بفرستید.
   آسان ترین و امن ترین راه این است که کتاب هایی را که در اختیار دارید بصورت فایل پی دی اف در یکی از سایت های اشتراک گذاری مانند (4shared, box, mediafire یا دیگر آپلود سنترهای مشابه) بارگذاری کرده و لینک دانلود آنرا اینجا قرار دهید تا در نوبت های پیش رو در کتابخانه قرار گیرد.

   لایک

 3. واقعا ممنون. کتاباتون حرف نداره.. فقط یه خواهش داشتم اگه کتابهایی هم در خصوص مسیحیت بخصوص سیاست های کلیسا و دوران قرون وسطی در اروپا در دسترس دارید معرفی کنید… بازم ممنون بخاطر سایت خوبتون…

  لایک

 4. درود.ممنوعه جان میخواستم نظرتون رو درمورد سقوط رژیم بدونم.شما فکر میکنید تقریبن چند سال دیگه این رژیم به حکومت جنایت بارش ادامه میده؟راستش من هرموقع به وبلاگ هایی نظیر اینجا میام و یا در یوتیوب فیلم های بهرام مشیری رو میبینم با دیدن کامنت ها خیلی امیدوار میشم اما وقتی به سایت های برعکس و موافق و مذهبی میرم میبینم که تعداد مردم جاهل احتمال زیاد خیلی بیشتر از مردم داناست و دوباره ناامید میشم.میخواهم نظر شما رو در این مورد بدونم.ممنون میشم که جوابم رو بدین

  لایک

  • درود
   سقوط رژیم پلید اسلامی حاکم بر ایران به عوامل سیاسی و اجتماعی گوناگونی بستگی دارد و نمی توان زمان آنرا تخمین زد. ولی نکته مهم اینجاست که روشنگری ها درباره دین پلید اسلام در تمام این سالها از یک سو و از سوی دیگر وحشیگری های اسلامگرایان در ایران و جهان بخوبی چهره ی راستین دین کثیف اسلام و قوانین وحشیانه ی قرآن را به مردم بویژه نسل جوان ایران شناسانده. وحشت حکومت آخوندی نیز از همین روشنگری ها و بی ارزش شدن به اصطلاح مقدسات اسلامی نزد مردم است و البته هیچ کاری هم از دست حکومت برای جلوگیری از این روند بر نمی آید. برای نمونه مجله اکونومیست در تازه ترین گزارش خود درباره ایران از کاهش گرایشات مذهبی در ایران و بی علاقگی مردم به مسجد رفتن می گوید:
   Ordinary Iranians are losing interest in the mosque
   بنابراین می بینیم که آموزه های قرآنی و حکومت اسلامی در ایران با سرعت بالایی درحال پیوستن به زباله دان تاریخ است و آن دسته از مردمی هم که همچنان دارای باورهای مذهبی هستند، لزوما حامی این حکومت نبوده و چه بسا منتفر از آخوند و دکانداران مذهبی هستند و دینشان صرفا در دلشان و برای خودشان است. چیزی که در آینده نزدیک در یک ایران سکولار خواهیم داشت. بنابراین ما همچنان با شدت هرچه بیشتر به روشنگری ها ادامه می دهیم و هر روز شمار بیشتری از مردم را آگاه می کنیم.

   لایک

 5. درود. ممنوعه عزیز کتابهای زیر را برای نوبت پیش رو پیشنهاد می کنم.

  http://noqtenoqte.blogsky.com/1393/08/10/post-47/

  http://noqtenoqte.blogsky.com/1393/08/14/post-61/

  لایک

 6. درود و سلام خدمت ادمین وبلاگ
  حقیقتش مدتی دچار یک مشکل روانی شدم! عده ای تو این کره خاکی که داخلش زندگی میکنیم از قدرت هایی صحبت میکنند که به هیچ وجه تو کتم نمیره و خیلی ناراحتم میکنه.
  دعا نویسی, رمالی جن گیری و استفاده از قدرت اجنه!! خیلی عجیب و قریبه که عده ای برای رفع مشکلاتشون پیش دعا نویس و رمال میرن! اونا معتقدن که طلسم یا جادو شدن! عمق فاجعه از اونجایی شروع میشه برای رفع مشکلاتشون دم دکان دعا نویسان صف میکشن!
  خودتون نظر های این وبلاگ رو بخونید متوجه میشید به کجا داریم میریم:
  http://razhayesheitanparastan.com/%D8%AF%D8%B9%D8%A7-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%AC%D9%86-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C/
  من چند نظر را به اختصار برای شما می گذارم:

  «ba salam..man dokhtari 16 sale hastam ke mitunam jen ha ro bebinam..nemidoonam un ha jen

  hastand ya shayatin ama roohe palid darand..mikhastam bedoonam chera be didane man mian

  va chera gahi raft o amade ziadi dar otaghe man ya dar kenare man darand?»

  یا این نظر رو بخونید:
  «سلام من حدودا۱۰ساله فکر میکنم طلسم شدید شدم.خواستگار ندارم یااگرم کسی میاد خودش منصرف میشه .نمیتونم سر هیچ کاری برم.ناراحتی روحی دارم و خیلی چیزای دیگه……زندگیم خیلی مختل شده کسی رو هم ندارم که کمکم کنه.لطفا کمکم کنین.»

  یا این:

  «سلام ما زندگی خوبی داشتیم پدرم باوجود نه فرزند در امد بسیار خوبی داشت وخانه پررفتو امدی داشتیم بعد از اینور اونور شنیدیم برایمان جادو میکنند همه زندگی مان داغون شده حتی یکی از این نه فرزند با هم رفت وامد ندارن بعد از فوت پدرم الان زندگی خواهرانم که شوهر نکرده اند به جایی رسیده که فقط با یارانه ای که دولت میده زندگی را سپری میکنند و با هیچ احدی رفت و امد ندارن حتی با من ودیگر خواهرانم هراز گاهی که به خانه پدرم میروم احساس سنگینی جو موجود میشوم و اصلا دوست ندارم انجا باشم یه جوری شده که افراد خانواده چشم دیدن هم رانداریم اگه جاش برسه همدیگرو میکشیم همه از این موضوع تعجب میکنند باز هم بگید طلسم و جن دروغه خانه پدری ام از لحاظ ظاهری هم به یک ویرانه تبدیل شده خواهرانم شب ها از جن ها کتک میخورن اثار کتک و کبودی روی بدنشان دیده می شود کمک کنید»

  یا یکی گفته برای من و عشقم دعا گرفتن و وقتی جدا شدن فهمیده که تو دستگیره کیفش دعا جاساز کرده بودن!

  خیلی ناراحت کنندست! و ناراحت کننده تر اینجاست که جایی برای رد کردن این چرندیات به طور علمی وجود نداره. من در وبلاگ چند اتئیست رفتم این سوال رو مطرح کردم و جوابی ندادن!
  لطفا یک منبعی یک جوابی یک نور امیدی به من بدید تا به طور علمی این چرندیات رو رد کنم ممنونتون میشم. در ضمن اینم بگم من به خدا اعتقادی ندارم و مسلمان نیز نیستم.

  لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: