دانلود کتاب ممنوعه آنسوی سراب

کتاب «آنسوی سراب» نوشته «هوشنگ معین زاده»

آنسوی سراب، قصه طنز آمیز انسان فرزانه ای است که در جستجوی خدا به گوشه هایی از رمز و راز جهان هستی پی می برد و می کوشد تا چگونگی پیدایش افسانه های کهن را که قرن هاست ذهن و روان انسان ها را اسیر کرده اند، آشکار کند. نویسنده در یک قصه تخیلی و فلسفی و در یک سفر رویایی به دنیای اندیشه، خواننده را به سر چشمه خرافات که منشاء پیدایش افسانه ها و پندارهای واهی است می برد تا نظاره گر آنسوی سراب باشد. قهرمان داستان «خدا» است. خدایی که بشر در درازای عمر خود همواره در جستجویش بوده و دریغا که هرگز او را چنانکه بوده و هست در نیافته است. در «آنسوی سراب» خدا برای اولین بار چهره می نمایاند و از جوهر ذاتی و علت وجودی خویش سخن می گوید.

دانلود کتاب «آنسوی سراب» نوشته «هوشنگ معین زاده»

ansoye-sarab

17 پاسخ

 1. سلام. با تشکر از سایت خوبتون چند وقت پیش درباره ی لوحی از حضرت نوح که اسم 5 تن روش نوشته شده بود (البته ترجمه کردن) چیزیی تو اینترنت خوندم و باعث شکم شد میشه مقاله ای در این زمینه ها بنویسید لطفا . مدعیان دینی از این قبیل معجزات برای قران و پیامبر زیاد درست کردن حالا واقعا نمیدونم به کدوم باید اعتماد کنم.از شق والقمر که ادعا میکنن ناسا تایید کرده یا پرتاب شهاب سنگ از اسمان نزدیک و شعله های سیاه ستارگان که میگن همه تو قران اومده. ولی منبعی رو ذکر نمیکنن که ادم تحقیق کنه این قضیه نوح هم که میگن کشتی و لوحش تو ترکیه پیدا شده و عکسا شم گذاشتن دیگه نمیدونم چی بگم لازمه در مورد اینا نظر شما رو هم بدونم. مرسی.

  لایک

 2. یک چیز باعث خوشحالی و مسرت است.
  هر چقدر هم تلاش کنید و هر چقدر به آب و آتش بزنید اسلام زنده و پاینده است و هر چقدر مسلمانان را گمراه و خرافه پرست بدانید باز هم در نیمه زمین جهل خودتان گرفتار هستید و نمی توانید با اسلام و قرآن مبارزه کنید .شکستتان قطعی است.

  لایک

  • نیازی نیست ما انرژی بیشتری برای مبارزه با اسلام صرف کنیم زیرا خود شما مسلمانان با گفتار و کردارتان هر روز بیشتر ذات سیاه و کثیف اسلام را به دنیا نشان می دهید؛
   همکیشان وحشی تان در سوریه و عراق به جان هم افتاده اند و شیعه و سنی هر روز همدیگر را به درک واصل می کنید؛ همکیشان مسلمانتان در کشورهای پاکستان، افغانستان، نیجریه و سومالی نیز با انواع گروه های تروریستی و انتحاری چهره وحشی اسلام و آموزه های خشن قرآن را بیشتر برای مردم جهان آشکار می کنند. در ایران نیز مردم بویژه جوانان سالهاست طعم حکومت پلید اسلامی آخوندی و قوانین واپسگرای قرآن را چشیده اند و طبق آمار خود حکومت هر روز گروه گروه به شمار ناباوران افزوده می شود. با تمام این تفاسیر کاملا آشکار است شکست چه کسی قطعی است.

   لایک

 3. بسیار لذت بردم از جدل این دو نفر هر کس تعصب نداشته باشد و مانند یک تخته سفید سخنان این دو نفر را بر ذهنش بنویسد می فهمه که حق و راستی با ممنوعه گرامی است . ایمیل تان را برای من ارسال کن ممنوعه جان

  لایک

 4. متاسفانه شما ازواقعیت وحقیقت فرار می کنید حاضر به بحث ومطالعه ی کتابهای خداباوری باارزش نیستیدحداقل سایتanti-zandiq.blogfa.com راببینید ومطالعه کنید از جمله نوشته ی جدیدآن با عنوان خدایی که بیخدایان می شناسند.شما دلایلتان خیلی پیش پا افتاده وساده لوح پسند ومغرضانه است.

  لایک

  • نویسنده ماله کش آن وبلاگی که معرفی کردید بی سوادی اش سال ها پیش در فروم گفتگو برای همه آشکار شده بود و همان زمان در گفتگوهای گوناگون پاسخ تمام یاوه های خودش و دیگر ماله کشان داده شده. نوشتارهایش هم چیزی جز سفسته های تکراری و ماله کشی بر قوانین ضد انسانی قرآن و شیعه گری و استدلال های بی اساس و پامنبری نیست.
   من با اطمینان کامل می گویم اتفاقا این شما هستید که حاضر به خواندن کتاب های مخالف و منتقد اسلام و خداباوری نیستید و جرات مواجه شدن با دیدگاه مخالف باورهایتان را ندارید وگرنه تمام کتاب ها و مقالات نوشته شده در نقد اسلام و خداباوری با استناد به منابع خود اسلام و کتاب های آخوندهای ریز و درشت نوشته شده.

   لایک

   • کتابهای لیست راازفرخ معانی تاعلی دشتی بعلاوه وبلاگ ارش وزندیق غیرازکتب انگلیسی رادریک فلش زیبای کوچک دارم وخوانده ام ازهمه ی قسمتها حاضرم امتحان بدهم لب همه ی آنها آثارمسعود انصاری وشجاع الدین شفاست طنزها وخاطرات وپشت پرده ها هم چندان ارزشی ندارد پیوندها وبسیاری ازنوشته هانیز آدم را به یاد سایتهای مستهجن وآلوده می اندازد خیلی از افرادی که باسایت شماارتباط دارند رفتار باپسند ومشمئزکننده ای پیدا می کنند زیرا همه چیز برایشان پوچ وبی معنی می شود.شما ودیگر همقطارانتان مطالعه ی دقیق همراه باتفکر وتامل دردین ومذهب وخداوآفرینش وآغاز وانجام بشر ندارید به عللی خودرا به دست احساسات نه چندان پاک ودرست سپرده وازمردم ایران ومسلمانان جدا شده اید .مادوست داریم شما به خود بیایید وحداقل باعث گمراهی جوانان این آب وخاک نشوید چون گناه افراد گمراه شده به گردن شما خواهد بود .

    لایک

    • مادوست داریم شما به خود بیایید وحداقل باعث گمراهی جوانان این آب وخاک نشوید چون گناه افراد گمراه شده به گردن شما خواهد بود .

     ترس شما اسلامگرایان تنها از آگاه شدن مردم است. همین که خواندن این کتاب ها را باعث گمراه شدن و پوچی جوانان! می دانید از جزم اندیشی و دگراندیش ستیزی شماست که از آموزه های پلید قرآن و اسلام ناشی می شود و اثبات می کند امثال شما تاو تحمل دیدگاه مخالف را نداشته و با هر ترفندی تلاش بیهوده می کنید تا چهره سیاه اسلام را ماستمالی کنید. اتفاقا این قوانین ارتجاعی و بیابانی 1400 سال پیش اسلام است که انسان را به یک مسلمان مغز شسته و خرافاتی تبدیل کرده و در نهایت یک بمبگذار انتحاری تولید می کند. کشتن ناباوران برای رسیدن به حوری های باکره، ارزش زن را نصف مرد دانستن، اعدام، دست و پا بریدن، شلاق، سنگسار، صیغه و صدها قوانین وحشیانه و عقب افتاده ی قرآنی دیگر مشمئز کننده هستند یا خردگرایی و اندیشه و مطالعه دیدگاه مخالف؟! تفکر و تامل از دیدگاه امثال شما این است که به مهملات اسلام بویژه فرقه شیعه گری باور داشته باشید و نامه در چاه فاضلاب جمکران بریزید و به هیچ اندیشه مخالف دیگری اجازه بیان ندهید تا به آفرینش و خدا پی ببرید! بیچاره آن دانشجویانی که باید دیدگاه های یاوه ی اسلامگرایانی مثل تو را که نام استاد را یدک میکشی بشنوند! اتفاقا هدف ما آگاه کردن جوانان و شناساندن چهره ی راستین اسلام و قرآن است و اینکه از نظر جنابالی اینکار گمراه شدن جوانان است، نشانه ی مثبتی برای ماست که نشان میدهد تلاش ما در راستای اسلام ستیزی بسیار اثر بخش بوده و نسل امروز با بکار بردن خرد و مطالعه و دسترسی داشتن به منابع و کتاب های منتقد اسلام، دیگر زیر بار مهملات اسلام و شیعه و مفسر و آخوند و ماله کشانی مانند جنابالی نمی روند.

     لایک

     • بنده مدتهاست که نوشته های تند ونیشدار وتکراری جنابعالی را که حول تعدادی موضوع خرافی واحیانااحکام اسلامی دور می زندوهمانطور که قبلا اشاره شد برگرفته ازچند کتاب ازهمان نویسندگان است می خوانم واز این همه تندخویی وعجله وشتابزدگی بی مورد درگفتاربرای اثبات موفقیتتان درگمراه کردن دیگران درتعجبم.شما مگربرای گفتن غیراز اینها چه دارید؟آیابه نوشته های خودت یک بار هم که شده نگاه می کنی؟آیا ازتکرارصدهاباریا بیشتراین مهملات خسته نیستی؟می دانی علت چیست ؟علت رابایک مثال ساده بیان می کنم.بنده ساعتها وروزها مثنوی معنوی را برای یک کودک می خوانم بعد ازاو می خواهم که بگوید چه فهمیده؟!!!درجواب می گوید:این چیه !!! یک ترانه ازاین بهتر ه.شماهم ایمان ودرک درستی ازمذهب ندارید .درخارج نشستید وسرگرم هستید .آنجا به صیغه وقوانین دست وپاگیر دین ومذهب هم نیازی نیست.اشکال ندارد آنچه فساد وتباهی آنجاهست ببندید به پای اسلام ومسلمانان.بالاخره حساب وکتابی هست وطبق قوانین هستی شما وجدانتان راحت نخواهدبود.

      لایک

      • وقتی پاسخی برای رفع و رجوع مهملات اسلامی ندارید مجبور نیستید روضه های پامنبری تلاوت کنید. من از قوانین وحشیانه و قرون وسطایی اسلام می گویم شما می گویید فساد غرب را به پای اسلام ننویسید؟!! D:
       شما که درک درست از مذهب دارید بفرمایید چگونه میتوان دست و پا بریدن و زن ستیزی و ترویج دروغگویی (تقیه) و شلاق و سنگسار و صدها قوانین بربری دیگر را بدرستی درک کرد تا بر ایمان افزوده شود؟! امثال شمایی که پی در پی کشورهای غربی را با فساد و تباهی معرفی کنید، بفرمایید داستان های اتل متل و خرافی قرآن بویژه شیعه گری چه دردی از بشریت دوا کرده؟ کدام کشور مسلمانی است که با اجرای قوانین ارتجاعی اسلام پیشرفت کرده باشد؟ آیا کشورهای مسلمان بجز جنگ و کشتار و فساد و دزدی و چپاول و تولید مسلمان تروریست های انتحاری خدمت دیگری به جامعه و انسانیت کرده اند؟ شما مسلمانان هنوز خودتان همدیگر را قبول ندارید و شیعه و سنی صدها سال است با هم درحال جنگ و جدال بوده و هستید، نمونه های کنونی آن در عراق و افعانستان و پاکستان که مسلمانان هر روزه درحال سر بریدن و منفجر کردن همدیگر هستند! آنوقت ادعای معنویت و درک مذهبی می کنید؟

       از این همه تندخویی وعجله وشتابزدگی بی مورد درگفتاربرای اثبات موفقیتتان درگمراه کردن دیگران درتعجبم.شما مگربرای گفتن غیراز اینها چه دارید؟

       اتفاقا این شما هستید که دیگر حتی توانایی ماله کشیدن بر فجایع اسلام را هم ندارید چون خوشبختانه رفتار و کردار هر روزه اسلامگرایان در سرتاسر دنیا خود اثبات محکمی است بر چرند بودن اسلام و قرآن. مورد دیگر اعتراف رژیم اسلامی است بر رویگردان شدن مردم بویژه جوانان از اسلام. همه ی اینها از دو چیز ناشی می شود: یکم حکومت پلید اسلامی حاکم بر ایران که باعث شد مردم متوجه بشوند حکومت دینی و آخوندی چه سرنوشت شومی برایشان درست می کند و دوم روشنگری های روز افزون درباره ماهیت سیاه اسلام و قرآن و نشان دادن چهره راستین اسلام با استفاده از منابع خود اسلام. برای همین است که حکومت از آگاهی مردم به هراس افتاده و با شدت تمام دست به سانسور و فیلترینگ و پارازیت اندازی میزند و مزدوران و ماله کشانش را براه انداخته تا بر فجایع اسلام سرپوش بگذارند. ولی زهی خیال باطل که در دنیای ارتباطات امروزی نمی توان جلوی موج روشنگری را گرفت و بنا بر اعترافات خود رژیم هر روز بر شمار بیخدایان افزوده می شود و اسلام ستیزی ما نیز همچنان یا شدت بیشتر ادامه خواهد داشت…

       لایک

       • باکمال تاسف بازهم همان حرفهای تکراری که صدها باردراین سایت دیده می شود .حتی نویسندگان کتابهای این سایت اکثر قریب به اتفاق آنها دروجود خدا شک ندارند وهر کدام به نوعی خدا راقبول دارند .به قول سعدی:هرکس به طریقی سخن ازوصف توگوید-بلبل به غزل خوانی وقمری به ترانه.شما وکسانی مثل آرش بیخدا یک جورایی به دنده ی چپ افتادید وبدون فکر ودلیل ومطالعه به جنگ اعتقادات انسانها مشغولید.شما حداقل نوشته ی جدید آنتی زندیق رابخوانید وبعد قضاوت کنید اینکه بعضی احکام اسلام ویاسانسور وفیلتررا بهانه کنی وخودرا دردنیا واخرت دچارخسران نمایی درست نیست.شما نه در اول دنیا تاکنون بوده ای ودیده ای ونه به آخرت سفرکرده ای که باایمان کامل ازبود ونبود همه چیز افاضه بفرمایید.باتعدادی فرضیه واظهارنظرچند نفرکه نمی شود خط بطلان روی همه چیز کشید.دروجود خدا که شکی نیست .دربودن آخرت که شماآن راپامنبری و…می نامید نیزشماعاجز ازجواب هستید چون درهمین سایت بارها ازشما پرسیده اند عاقبت کارخطاکاران و…چه می شود ؟ولی شما جواب قانع کننده ندادید .چون جواب ندارید .خیلی ازمسائل هست که باعقاید شما جواب ندارد که این خود بدترین بی عدالتی درجهان آفرینش به حساب می آید .تنها مرجعی که به تمام نیازهای مادی ومعنوی انسان جواب می دهد دین است.به طوری که اکنون شاهد روی آوردن انسانهای خسته از زندگی مادی(علیرغم تصور شما)به مذهب هستیم وبرای اثبات این مدعا می توانید شبکه های گوناگون مذهبی را تماشا کنید.

        لایک

        • گفتگو با امثال شما فایده ندارد چون بجای پاسخ دادن به انتقادهای مطرح شده، فقط روضه و نصیحت های آخوندی تحویل می دهید! من از قوانین قرون وسطایی و وحشیانه قرآن از شما پرسش می کنم شما به آخرت موهوم ادیان سامی حواله می دهید! این نشان می دهد که مغز و تفکرات شما اسلامگرایان پوچ تر از آن چیزی است که حتی بخود اجازه دهید درباره باورهایتان و خرافات و موهوماتی که به آن اعتقاد دارید تفکر کنید.

         تنها مرجعی که به تمام نیازهای مادی ومعنوی انسان جواب می دهد دین است.به طوری که اکنون شاهد روی آوردن انسانهای خسته از زندگی مادی(علیرغم تصور شما)به مذهب هستیم وبرای اثبات این مدعا می توانید شبکه های گوناگون مذهبی را تماشا کنید.

         شما اسلامگرایان افزون بر اینکه در خرافات و باورهای غیرمنطقی اسلامی غوطه ور هستید، حتی از دور و بر خودتان در جامعه هم خبر ندارید و همانطور که پیشتر اشاره شد مغزتان را پای منبر پوچ کرده و در توهمات سیر می کنید. اتفاقا ما نیز موافقیم که مردم بویژه نسل جوان شبکه های گوناگون مذهبی را دنبال کنند و 24 ساعته تبلیغات اسلامی را که توسط حکومت در جامعه زورچپان می شود را بشوند، چون این رفتارها نه تنها تاثیری بر افکار مردم نداشته و ندارد بلکه نتیجه کاملا عکس هم می دهد: هشدار نسبت به «رشد خداناباوری و بی‌دینی» در ایران:

         وب‌سایت خبری ‪»‬بازتاب امروز» در گزارشی که روز شنبه (۱۹ ژانویه/ ۳۰ دی) منتشر کرد از گسترش روزافزون تظاهر به خداناباوری در شبکه‌های اجتماعی توسط نسل جوان ایرانی خبر داد. این گزارش تصریح می‌کند که در سال‌های اخیر ‪»‬ترویج خرافات از سوی برخی مسئولان و رسانه‌ها به طور رسمی‪» انجام می‌شود و این موضوع موجب شده که مردم و جوانان از دین زده شوند

         نشریه آلمانی «دی تسایت» در اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۲) در نسخه آنلاین خود در گزارشی زیر عنوان ‪»‬به عنوان یک خداناباور در حکومت الهی» به بررسی افزایش آتئیسم در ایران پرداخت. تهیه‌کننده این گزارش در این باره با برخی از جوانان در ایران گفت‌وگو کرده که گرچه در خانواده‌های مذهبی بزرگ شده‌اند، اما دیگر اعتقادی به وجود خالق ندارند.

         بیخود نیست که حکومت و امثال شما به دست و پا زدن افتاده اید و تلاش بیهوده می کنید تا همچنان با شستشوی مغزی در جامعه و ترویج خرافات، مردم را در جهل و نادانی نگه دارید ولی غافل از اینکه با دست خود زمینه بروز دین گریزی و خداناوری را گسترش می دهید. پس همچنان به کارتان ادامه دهید. 😀

         لایک

         • من همه پیام های شما رو خوندم ….مغزم داره سوت میکشه چند تا از این کتاب ها رو خوندم وحتی مثنوی ومعنوی رو هم خونده ام…کتابهای هر دو جبهه رو تاحد زیادی مطالعه کردم
          شدید زجر میکشم وتوی دو راهی هستم…یکی به من بگه بالاخره خدا هست یا نیست؟
          من به همه چی شک دارم …حتی فکر میکنم خودم هم یک توهم هستم..
          خود مولانا تو کتاب دیوان شمس توی شعر هاش گفته که همه ما توهم هستیم ووقتی مردیم می چسبیم به همون واجب الوجود ودیگه وجود نداریم …فقط اونه که ماهیت خواهد داشت یعنی ما وجود نخواهیم داشت…
          هر یک از ما یک قطره از دریا هستیم وعاقبت هم می چسبیم به دریا ومی شیم خود دریا
          پس اگه هم بمیریم ما خودمون هم خدا میشیم والبته هستیم در این شکی نیست…
          مگه تو همه کتابهای مذهبی نخوندین که نوشته خداشناسی یعنی خودشناسی وخود شناسی یعنی خدا شناسی…پس من خدای خودم هستم فرمانروای عالم خودم هستم
          من با چشمان خودم در داخل حبوبات وقتی داشتم لوبیا خیس میکردم دیدم که از داخل لوبیا کرم داره درمیاد ولوبیا ها رو سوراخ میکنه وخودش خودشو تولید کرده…خالقی نداشته در اثر گرما یا رطوبت خود به خود تولید شده…از وقتی این اتفاق رو دیدم فکر میکنم ما هم در اثر یه عواملی که توی طبیعت هست به وجود اومدیم وزیاد تر شدیم مثل همون کرم لوبیا
          البته کرم هم نبودن عین یه مگس کوچیک بودن منتها سفت بودن…
          من چیزی رو که با چشم خودم دیدم باور میکنم….
          به نظر من هم همه چی اول تک سلولی بوده وبعد چند سلولی شده وتکامل پیدا کرده وما به وجود اومدیم عین همون حشره داخل لوبیا چیتی …یه سوال هم داشتم هرکی که به من ظلم کرده چطوری تقاص خواهد داد؟…آیا خود طبیعت همیشه عین یه بشقاب پرنده عمل نمیکنه ؟وهرچی بدی همون رو نمیگیری؟
          به نظر من اینطوریه…هر چی بکاری همون رو درو میکنی…
          ادمین جون تو رو خدا منو از دو راهی در بیار…من فقط به نیروی مثبت توی کائنات اعتقاد دارم
          بر فرض هم خدایی نداریم این دلیل نمیشه که به کسی ظلم کنیم ما انسانیم وجدان داریم…
          ولی چرا استاد بهجت که همه تعریفش رو میکردن خیلی انسان وارسته ای بود دنبال مقام وپول هم که نبود…شما هم راست میگین ما از همه چی این اسلام بیزاریم از همه چیزش به غیر از خاکمون به سوالات من جواب بدین منو از دو راهی در بیارین…

          لایک

         • یه سوال هم داشتم هرکی که به من ظلم کرده چطوری تقاص خواهد داد؟…آیا خود طبیعت همیشه عین یه بشقاب پرنده عمل نمیکنه ؟وهرچی بدی همون رو نمیگیری؟
          به نظر من اینطوریه…هر چی بکاری همون رو درو میکنی…
          ادمین جون تو رو خدا منو از دو راهی در بیار…من فقط به نیروی مثبت توی کائنات اعتقاد دارم
          بر فرض هم خدایی نداریم این دلیل نمیشه که به کسی ظلم کنیم ما انسانیم وجدان داریم

          همانگونه که خودتان هم به این نتیجه رسیده اید، هر کُنشی در نظام طبیعت با واکنش مواجه خواهد شد در نتیجه تمام نیکی و بدی در طبیعت پاسخ داده خواهد شد و تعابیری همچون قصاص و جزا و دیگر مهملات دینی بویژه اسلامی آن کاملا بی پایه و اساس است. باور نداشتن به خدا دلیل بر این نیست که انسان با خیال راحت هر کار نادرستی انجام دهد: بیخدایی و اخلاق کما اینکه اتفاقن این افراد مذهبی هستند که با استفاده از آموزه های مهمل دینی دست به هر کار پلید و ضد بشری میزنند و آنرا با قوانین و دستورات مذهبی توجیه میکنند؛ برای نمونه در دین کثیف اسلام از دروغگویی زیر نام تقیه گرفته تا شهوترانی و زنبارگی در لوای صیغه و چند همسری و قتل و کشتار و تجاوز برای رضای خدا و در راه خدا!
          و در پایان اینکه فقط خود شما هستید که میتوانید با مطالعه بیشتر و خردگرایی و بکارگیری اندیشه، از دوراهی شک و تردید رها شوید. البته همین الان هم نیمی از راه را پیموده اید: بیخدایی گام به گام

          لایک

 5. با درود بر تو
  شب یلدا این فرخنده روز و شب بر تو مبارک باد

  لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: